УКРАЇНА

«По очах видно, що хворий» — мати політв’язня Клиха розповіла про його стан

5 липня, 2018 15:02
УКРАЇНА/«По очах видно, що хворий» — мати політв’язня Клиха розповіла про його стан
Зберегти
Вигляд
Мати українського політв’язня Станіслава Клиха, якого перевели з в’язниці до психіатричної лікарні, розповіла про його стан.

Мати українського політв’язня Станіслава Клиха, якого перевели з в’язниці до психіатричної лікарні, розповіла про його стан.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка говорила телефоном з Тамарою Клих.

«Вона сказала, що… Станіслава чимось лікували, він краще себе почуває, але по очах видно, що він, безумовно, дуже хворий. Інформація зі ЗМІ, за словами Тамари Іванівни, про добре почуття Станіслава Клиха, надана російським омбудсменом, застаріла», — написала Денісова у Facebook.

Мати Клиха відвідувала його 2 місяці тому. За її словами, Станіслав попросив дитячі книжки і весь час говорив про дитинство.

«Вже тоді це її насторожило. Зараз Тамара Клих не може поїхати до сина, оскільки вона сама дуже погано себе почуває, в неї великі проблеми зі здоров’ям. Все ж таки їй 75 років», — повідомила омбудсмен.

Український консул намагатиметься відвідати Клиха 11-12 липня.

Своєю чергою омбудсмен Денісова знову буде звертатися до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, аби вона сприяла візитам уповноваженого до політв’язнів у Росії та в анексованому Криму.

3 липня повідомлялося, що політв’язня Клиха перевели до психлікарні, де йому роблять «якісь щеплення».

У вересні 2017 року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітогорську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини