Правоохоронців, які у жовтні 2017 року побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука, досі не встановили, однак, безпосередній керівник цих силовиків поніс дисциплінарне покарання. Про це в ефірі Громадського повідомив речник МВС Артем Шевченко.

На питання ведучої, які саме заходи були вжиті до правоохоронців за побиття журналіста Громадського, Шевченко сказав:

«Дисциплінарні заходи були вжиті до командира цього підрозділу. Це детальний випадок розбирався, він зрозумілий. Це випадкове застосування сили до Дмитра (Реплянчук, екс-журналіст Громадського, ред.), яке, по-перше, не потягло важких наслідків, а по-друге, воно було пов’язане з тим що журналісти перебувають в епіцентрі подій».

На уточнювальне питання, які конкретні дисциплінарні заходи були вжиті до командира підрозділу, Шевченко порадив звернутись до столичної поліції.

Дмитро Реплянчук, який приєднався до ефіру Громадського телефоном, зазначив, що попри заяву речника МВС, офіційне слідство заявляє, що невідомо хто саме бив журналіста, тому що «документальних підтверджень немає». Екс-журналіст Громадського поцікавився, чи стало відоме прізвище силовика, який бив його восени 2017 року.

«Наскільки мені відомо … дисциплінарне покарання поніс керівник підрозділу, зокрема, за те, що було неможливо ідентифікувати поліцейського, який міг перебувати під слідством за застосування сили…», — відповів речник МВС.

Також Шевченко наголосив, що побиття журналіста Громадського не слід називати «побиттям». «Там було застосування сили…», — сказав він.

У червні минулого року у МВС не змогли пояснити, чи було притягнуто до дисциплінарного покарання винних у нападі на журналіста Громадського Дмитра Реплянчука.

Нагадаємо, 24 жовтня 2017 року під час розблокування судової зали Святошинського районного суду Києва, де слухали справу лідера ОУН Миколи Коханівського, поліцейські у формі полку особливого призначення напали на журналіста Громадського Дмитра Реплянчука, вибили камеру з рук і нанесли кілька ударів по голові і тілу ногами. Тоді постраждали також журналісти агентства УНІАН та видання «Страна.ua».

Журналісти Громадського провели зустріч із заступником глави МВС Сергієм Яровим, який вибачився і пообіцяв розслідувати інцидент з побиттям працівників ЗМІ під час штурму Святошинського суду Києва спецпризначенцями.

Крім того, Міністерство інформполітики звернулось до ГПУ та СБУ через побиття журналістів у суді Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Побиття журналістів у суді: деталі інциденту та реакція МВС.

Перший заступник глави МВС Сергій Яровий пообіцяв розслідувати інцидент. Крім того ОБСЄ засудила побиття поліцією журналістів у Києві.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile