Повстанці та уряд Сирії  домовилися про евакуацію чотирьох міст, які перебувають в облозі.

Повстанці та уряд Сирії  домовилися про евакуацію чотирьох міст, які перебувають в облозі.

Однак через суперечку евакуація призупинилася, через це Тисячі людей опинилися заблокованими в автобусах поблизу Алеппо, пише Deutsche Welle.

Люди від ранку п'ятниці змушені перебувати в автобусах без їжі та нормальних умов для сну й гігієни.

Причиною затримки стала суперечка між вірними сирійському уряду силами та повстанцями щодо виконання ухвалених раніше домовленостей про вивезення людей.

Згідно з цими домовленостями, яких досягли наприкінці березня, евакуації підлягають два міста з переважно шиїтським населенням — Фуа та Кафрая на північному заході провінції Ідліб, що підконтрольні уряду, але заблоковані повстанцями.

В обмін на це сирійський уряд дозволив евакуацію двох міст із сунітським населенням — Забадані та Мадаї неподалік від кордону з Ліваном, які контролюють повстанці та блокують урядові війська і їхні союзники.

З Мадаї та Забадані вивезли близько 2200 людей, із Фуа та Кафраї — майже п'ять тисяч. У ніч на суботу автобуси прибули до двох різних станцій на захід від Алеппо. Автобуси з Мадаї та Забадані подолали близько тисячі кілометрів.

За даними Сирійського центру моніторингу дотримання прав людини, евакуацію заблокувало угруповання «Тахрір аш-Шам», яке пов'язують із «Аль-Каїдою».

Представники угруповання вимагають, щоб близько сотні вірних сирійському уряду бійців повернулися до Фуа та Кафраї, тому що вони нібито перебувають в автобусах із евакуйованими в обхід домовленостей.

Нагадаємо, 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газомРезультати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Наступного дня Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб. 

Пізніше Путін назвав удар США по Сирії «агресією проти суверенної держави». Також РФ призупинила угоду про співпрацю з США у небі над Сирією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: