Поліцейському з Атланти, який застрелив афроамериканця, висунули звинувачення в убивстві

Проти експоліцейського Ґарета Рольфа, який застрелив афроамериканця Рейшарда Брукса в Атланті, штат Джорджія, висунули звинувачення в убивстві та насильницьких діях. Інший правоохоронець, Девід Броснан, який був присутній на місці події, проходитиме у справі як свідок.

Відповідне рішення ухвалив прокурор округу Фултон штату Джорджія Пол Говард, передає BBC.

Зокрема, проти Рольфа висунули 11 звинувачень, за які йому може загрожувати покарання аж до смертної кари.

За словами Говарда, прокуратура, вивчивши матеріали справи, не вважає, що дії Брукса становили загрозу життю поліцейського, а тому застосування з його боку вогнепальної зброї було невиправданим.

Водночас захист Рольфа і він сам наполягає, що поліцейський вдався до необхідних заходів самооборони у відповідь на «насильницький напад» Брукса.

Як зазначає BBC, статус Броснана означає, що той свідчитиме у справі проти свого колеги по підрозділу (нехай і колишнього — Рольфа звільнили після початку розслідування інциденту) — це відбувається вперше в історії поліції.

Нагадаємо, в місті Атланта штату Джорджія 12 червня сталася сутичка між правоохоронцями й афроамериканцем, унаслідок чого того застрелили. Після цього в місті почалися протести: люди, серед іншого, перекривали трасу й підпалили заклад швидкого харчування, біля якої сталася стрілянина.

Поліцейського Ґарета Рольфа, який вистрелив в афроамериканця, звільнили, а пізніше у відставку подала й керівниця поліцейського відділку Еріка Шілдс.

Разом із тим, в Атланті, як і в низці інших міст, тривають протести, викликані смертю афроамериканця Джорджа Флойда. Нагадаємо, він помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.