Поліція Донеччини порушила справу через можливі фальсифікацію на виборах у місті Волноваха: представник одного з кандидатів виявив розбіжності в 6 протоколах територіальної виборчої комісії.

Як повідомили у Волноваському відділу поліції, представник кандидата виявив розбіжності між інформацією, переданою територіальною виборчою комісією, та даними на сайті Центрвиборчкому.

За цим фактом правоохоронці порушили справу за статтею 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів) Кримінального кодексу.

Раніше інформацію про можливі фальсифікації на окремих дільницях Донецької області, зокрема у Волновасі та Бахмуті, прокоментували в громадянські мережі ОПОРА. Там зазначили, що до спостерігачів «достатньо активно звертаються громадяни та суб’єкти виборчого процесу із повідомленнями про можливі порушення під час підрахунку голосів та встановлення підсумків голосування».

Так, члени ТВК у Мангушському районі Донеччини заявили про фальсифікацію на користь одного з кандидатів у 9 разів.

Нагадаємо, посли країн Великої сімки (G7) схвалили висновки ОБСЄ щодо першого туру президентських виборів в Україні, які засвідчили вільне волевиявлення громадян та конкурентність між кандидатами.

Після опрацювання 100% електронних протоколів Володимир Зеленський набрав 30,24% голосів, на понад 14% від нього відстав чинний президент Петро Порошенко — 15,95%. Таким чином, вони виходять до другого туру.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: