На Донеччині поліція перевіряє повідомлення про ймовірну фальсифікацію результатів виборів президента України у Мангушському районі.

Як повідомили у поліції області, члени територіальної виборчої комісії звернулися до правоохоронців із письмовою заявою про порушення виборчого процесу.

Вони стверджують, що дані, які передали до Центральної виборчої комісії про розподіл голосів між кандидатами у президенти України, відмінні від тих, що викладені на офіційному сайті ЦВК. Заявники запевняють, що різниця на користь одного з кандидатів збільшена у 9 разів. 

Поліція наразі зареєструвала звернення з попередньою правовою кваліфікацією за ст.158 «Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів» Кримінального кодексу України.

Тепер правоохоронці мають з’ясувати, на якому етапі з’явилися розбіжності, та встановити осіб, причетних до ймовірної фальсифікації.

Раніше посли країн Великої сімки (G7) схвалили висновки ОБСЄ щодо першого туру президентських виборів в Україні, які засвідчили вільне волевиявлення громадян та конкурентність між кандидатами.

Центральна виборча комісія вже опрацювала понад 98% протоколів голосування на виборах президента України. Більшість голосів отримує Володимир Зеленський, розрив між ним та чинним президентом Петром Порошенком понад 15%.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: