У РФ поліціянти зірвали зйомки кліпу російського гурту Pussy Riot, який критикує владу

Гурт Pussy Riot у Москві протестує за свободу, 24 грудня 2019 року
Гурт Pussy Riot у Москві протестує за свободу, 24 грудня 2019 рокуFacebook/Pussy Riot

Правоохоронці зірвали зйомки у кіностудії «Ленфильм» кліпу російського феміністського гурту Pussy Riot на пісню «Бесит». Музичний колектив відомий своєю критикою російської влади.

Про це «Медиазоне» розповіла учасниця гурту Надія Толоконнікова.

«У нас тут поліція й «ешники» на зйомках кліпу в «Ленфильме»: вони зайшли спочатку, щоб взяти пояснення про те, що «пропаганди гомосексуалізму й екстремізму» в нас тут не буде, потім пішли до керівництва «Ленфильму» і через пів години в усій будівлі вимкнули світло», — розповіла Толоконнікова.

За її словами, зйомки повинні були тривати з 6 до 12 дня, однак їх зірвали. Учасники зйомки спробували орендувати генератор, але його не дозволили занести на територію студії.

Толоконнікова розповіла, що в кліпі, зокрема, повинні були зніматися фем-активістка Ніксель-Піксель (Ніка Водвуд), художниця Леля Нордік та фотограф Олександр Софієв: «У кліпі повинен був бути ОМОН, а замість кіношного прийшов реальний наряд. Пісня про опір влади».

Оновлено: директорка «Ленфильму» Інесса Юрченко розповіла Znak.com, що зйомки зупинилися через аварію на електромережах, а люди, яких «видали» за поліціянтів, були акторами, які знімалися у кліпі.

Російський феміністський гурт Pussy Riot виконує музику в стилях анархо-панк, поп, електронна музика та інші. Тематика текстів пісень Pussy Riot стосується фемінізму, антиавторитаризму, критики російської влади та правоохоронних органів Росії.

Після несанкціонованого виступу Pussy Riot у Храмі Христа Спасителя 21 лютого 2012 року проти деяких учасниць колективу порушили кримінальну справу, що викликало широкий резонанс у Росії та за її межами.

Попри це, суд засудив Надію Толоконнікову та Марію Альохіну до двох років колонії. За два місяці до закінчення терміну ув'язнення учасниці гурту вийшли на свободу за амністією. Толоконнікова та Альохіна назвали цей крок влади «показовою амністією перед Олімпіадою».