Політичні директори країн «нормандського формату» на зустрічі в Берліні обговорять долучення сил Організації Об’єднаних Націй до вирішення конфлікту на Донбасі.

Політичні директори країн «нормандського формату» на зустрічі в Берліні обговорять долучення сил Організації Об’єднаних Націй до вирішення конфлікту на Донбасі.

Про це повідомив представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, передає «Інтерфакс-Україна».

«У дусі моїх колишніх заяв хочу привітати той факт, що тема завтрашнього обговорення буде можливе залучення сил ООН для подальшого вирішення конфлікту на сході України», — сказав Сайдік.

Раніше представник Міністерства закордонних справ Німеччини Крістофер Бургер повідомляв, що політдиректори чотирьох країн обговорять реалізацію Мінських угод та особливо питання залучення до цього місії ООН.

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України підтвердило наміри провести зустріч «нормандської четвірки» на рівні політичних директорів.

Зазначимо, що російські ЗМІ та інформаційні ресурси самоназваних «ДНР» та «ЛНР» з посиланням на МЗС Росії заявляли про плани обговорити «ідею референдуму на Донбасі» в межах зустрічі «нормандської четвірки».

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Глави Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» 11 червня провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години.

Представники України, Німеччини, Франції та Росії узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.

19 липня агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що президент РФ Володимир Путін на зустрічі з президентом США в Гельсінкі 16 липня запропонував Дональду Трампу провести референдум на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Посол Росії у США підтвердив, що Путін обговорював з Трампом«пропозиції щодо врегулювання ситуації в Донбасі».

У Міністерстві закордонних справ Росії допустили «інші опції» врегулювання ситуації на Донбасі, окрім Мінських угод.

Водночас в МЗС України категорично відкинули ідею про референдум на окупованому Донбасі.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ніхто не вірить у можливість вільного волевиявлення на Донбасі в умовах окупації РФ.

США не підтримують ідею проведення референдуму на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile