У Берліні відбулася зустріч політичних директорів Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки».

У Берліні відбулася зустріч політичних директорів Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки». На зустрічі представники чотирьох сторін обговорили майбутню миротворчу місію Організації Об’єднаних Націй на Донбасі.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

«Попри існування істотних розбіжностей з російською стороною, представники України, Німеччини, Франції та Росії домовилися продовжити роботу над визначенням базових принципів миротворчої операції у зоні конфлікту», — йдеться у повідомленні.

Україна у Берліні наголосила, що для Києва принципово, аби майбутня місія ООН поширювалася на всю окуповану територію Донбасу, включно з україно-російським кордоном.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Питання миротворців ООН на Донбасі вперше обговорювали на зустрічі у нормандському форматі 11 червня, але позиції сторін виявилися абсолютно різними. За словами глави МЗС України, російська сторона пропонує «тотально фейкову місію» з фейковим захистом СММ ОБСЄ.

Глави Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» 11 червня провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години.

Представники України, Німеччини, Франції та Росії узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.

Раніше із зверненням з нагоди Міжнародного дня миротворців ООН виступив президент України Перо Порошенко.

Спецпредставник Держдепу США з питань переговорів по Україні Курт Волкер заявив, що миротворча місія на Донбасі має відрізнятися від інших місій ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — Спецпредставник США Курт Волкер.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile