Політична криза у Венесуелі: США у Радбезі ООН закликали визнати опозиціонера Гуайдо президентом
Під час засідання Радбезу ООН у суботу, 26 січня, держсекретар США Майк Помпео закликав країни—члени «вирішити на чиєму вони боці» щодо ситуації у Венесуелі і підтримати лідера венесуельської опозиції Хуана Гуайдо.
«Прийшов час для інших країн вирішити, на чиєму ви боці. Немає часу зволікати та грати в ігри. Або ви стоїте із силами свободи, або ви перебуваєте у союзі з Мадуро і його хаосом», — заявив Помпео.
Відтак, держсекретар закликав всіх членів Ради Безпеки ООН підтримати «демократичний перехід Венесуели» і визнати тимчасовим лідером країни опозиційного політика Гуайдо.
Воднчоас Росія у Радбезі звинуватила Вашингтон у підтримці «спроби державного перевороту» у Венесуелі.
«У Венесуелі немає загрози для миру і безпеки... Якщо щось загрожує миру, то це безсоромні і агресивні дії США та їхніх союзників, спрямовані на повалення законного президента Венесуели», — заявив у Радбезі посол США в Росії Василь Небензя.
Росія, Китай, Південно-африканська республіка і Екваторіальна Гвінея заблокували пропозицію США підтримати Національні збори Венесуели (парламент) як «єдиний демократично обраного інституту країни».
Помпео, у свою чергу, звинуватив Росію і Китай в «підтримці невдалого режиму в надії повернути мільярди доларів необдуманих інвестицій».
Раніше уряди Іспанії, Франції і Німеччини оголосили, що готові визнати опозиційного венесуельського лідера Хуана Гуайдо президентом країни, якщо адміністрація чинного президента Ніколаса Мадуро протягом 8 днів не проведе нові президентські вибори.
Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Люди скандували «Забирайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону протестувальників.
Після заяви Гуайдо на акції протесту проти Мадуро вийшли жителі інших міст Венесуели. Під час протестів між мітингувальниками та силовиками сталися сутички.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі
Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: