Війна на сході України з допомогою російської техніки, російських грошей та російських кураторів триває п’ятий рік. Анексований Крим і далі перетворюється на російську воєнну базу. Але сталося й кілька нових подій у дедалі гірших російсько-українських відносинах, які виглядали у 2018-му як «політичний пінг-понг»:

  • Україна вислала 13 російських працівників диппредставництва після отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля в Британії. Росія у відповідь відправила додому стільки ж співробітників українських консульств.
  • Поки голодував український політв’язень Олег Сенцов, його, а також інших політв’язнів, намагалася відвідати омбудсмен Людмила Денісова. Та її не пустили. У відповідь російську уповноважену Тетяну Москалькову не пустили до кримського військового Максима Одинцова, якого засудили за держзраду через перехід до російської армії після анексії.
  • Країни запровадили взаємні санкції проти юридичних та фізичних осіб, а у відповідь на створення української помісної церкви, РПЦ заявила, що розриває відносини з Константинополем.
  • Та найбільшим протиправним кроком стала атака РФ на українські кораблі в Керченській протоці, 24 моряки потрапили в полон, в 10 областях України запровадили воєнний стан, а росіянам обмежили в'їзд до країни. Та Україна готує нову подачу. За словами секретаря Ради Нацбезпеки Олександра Турчинова, Київ планує знову пустити кораблі в район Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану

Поділитись: