Світ

Поліція Лондона намагається з'ясувати маршрут Скрипаля до отруєння

17 березня, 2018 17:56
Світ/Поліція Лондона намагається з'ясувати маршрут Скрипаля до отруєння
Зберегти
Вигляд
Британська поліція опублікувала фотографію машини Сергія Скрипаля, отруєного в Солсбері 4 березня, і попросила зв'язатися з владою тих, хто бачив її.

Британська поліція опублікувала фотографію машини Сергія Скрипаля, отруєного в Солсбері 4 березня, і попросила зв'язатися з владою тих, хто бачив її.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Нам потрібно встановити пересування Сергія і Юлії тим вранці, до того, як вони вирушили в центр міста», — ідеться в повідомленні.

У межах розслідування свідчення дали вже близько 400 свідків. Над справою працюють 250 поліцейських з управління з боротьби з тероризмом за підтримки сотень співробітників інших підрозділів і служб.

Вони зібрали понад 760 речових доказів і проглядають понад чотири тисячі годин записів з камер зовнішнього спостереження.

14 березня прем’єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна, вважає міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон.

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії. Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, працює у Британії. РФ погрожує заборонити британські ЗМІ у разі блокування Russia Today.

США підтримали рішення Британії вислати російських дипломатів.

Представниця США при ООН Ніккі Гейлі заявила на екстренному засіданні Ради безпеки ООН, що Росія несе відповідальність за хімічну атаку у Великій Британії на Сергія Скрипаля та його дочку.

Російські фондові ринки відреагували падінням на заяву Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Пов`язані новини