Львівський суд надав дозвіл Національній поліції на отримання даних про кількасот абонентів, які перебували неподалік місця прориву Михайлом Саакашвілі прикордонного пункту «Шегині».

Львівський суд надав дозвіл Національній поліції на отримання даних про кількасот абонентів, які перебували неподалік місця прориву Михайлом Саакашвілі прикордонного пункту «Шегині».

Відповідне рішення ухвалила суддя Галицького районного суду міста Львова Зубачик Наталія Богданівна, повідомляє Громадське.

Поліції дали дозвіл на встановлення дати та часу вхідних та вихідних з’єднань абонентів, встановлення телефонів з яким зв’язувалися абоненти з «Шегинів». Поліція також має право встановити номери сім-карт та серійні номери телефонів.

Мобільним операторам доведеться надати дані про абонентів, якими вони володіють, якщо послуги зв’язку надавалися на підставі контракту. Оператори мають розкрити інформацію про дату, час та спосіб поповнення зазначених мобільних телефонів.

Ухвала стосується абонентів операторів «Водафон Україна», «Київстар» та «Лайфселл».

Суд надав дозвіл на збір інформації про абонентів у період з 01 червня 2017 по 03 листопада 2017 року.

Абонентів перевірятимуть у зв’язку з розслідуванням прориву кордону.

«Органом досудового розслідування встановлено, що 10 вересня 2017 року о 19 годині 55 хвилин на території міжнародного автомобільного пункту пропуску «Шегині», невстановлені особи в кількості близько 500 осіб, здійснили прорив державного кордону України в обидві сторони, при цьому, вчинили опір працівникам прикордонної служби з метою повернення на територію України Міхеіла Саакашвілі», — йдеться у тексті ухвали.

Рішення про надання дозволу на перевірку абонентів львівський суд надав трьома окремими ухвалами, усі вони датовані 3 жовтням.

Також львівський суд надав дозвіл на копіювання відео прориву кордону десяти телеканалів.

10 жовтня до редакції Громадського прийшли слідчі із вимогою надати матеріали щодо прориву на кордоні у «Шегинях».  Зокрема, щодо дій екс-заступника генпрокурора Давіда Сакварелідзе.

Нагадаємо, 14 вересня Сакварелідзе вручили протокол про незаконне переправлення осіб через кордон.

16 вересня суд Львова не обрав запобіжний захід Сакварелідзе.

Пізніше суд визнав обґрунтованою оголошену екс-заступнику генпрокурора Давіду Сакварелідзе підозру у справі «прориву» Саакашвілі через держкордон на пункті пропуску «Шегині».

10 вересня Саакашвілі перетнув український кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців.

У МВС заявили, що 11 поліцейських та 5 прикордонників постраждали в момент перетину кордону Саакашвілі. Пізніше стало відомо, що поліція затримала 5 людей через сутички в «Шегинях».

22 вересня суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: