Національна поліція порушила кримінальну справу через перевищення вмісту токсичної хімічної речовини, зафіксоване у повітрі поблизу анексованого Криму.

Національна поліція порушила кримінальну справу через перевищення вмісту токсичної хімічної речовини, зафіксоване у повітрі поблизу анексованого Криму.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури АРК.

Зазначається, що 3 вересня відомство отримало повідомлення про забруднення повітря від Херсонського загону Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби.

«Працівниками прикордонної служби поблизу адміністративної межі між Херсонською областю та тимчасово окупованою територією України АР Крим (східна околиця с. Преображенка Каланчацького району) за допомогою хімічного детектору ChemPro-100і проведено виміри атмосферного повітря на наявність в ньому хімічних речовин», — йдеться у повідомленні.

Результати дослідження показали перевищення вмісту токсичної хімічної речовини. 4 вересня поліція порушила кримінальну справу за статтею 241 Кримінального кодексу (Забруднення атмосферного повітря).

У прокуратурі додали, що правоохоронці управлінь Нацполіції у Криму, Севастополі та Херсонщині проводять слідчі дії, зокрема допити свідків, направлення запитів до компетентних органів щодо наявності можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я.

Раніше повідомлялося, що на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

У МОЗ станом на 6 вересня повідомили про відсутність шкідливих речовин у повітрі Херсонщини.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: