ENRU

Поліція зареєструвала провадження щодо звільнення Соломатіної з НАЗК

63737aa18e0f05250
Поліція зареєструвала провадження щодо звільнення Ганни Соломатіної з НАЗК Фото: Громадське

Поліція зареєструвала провадження щодо звільнення Ганни Соломатіної з посади керівника Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Як зазначає антикорупційна організація Transparency International, минуло 1,5 місяця після ухвали Печерського суду і тільки зараз Печерське управління поліції у Києві внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань провадження щодо звільнення Соломатіної.

Його кваліфікували за ч.1 ст.172 Кримінального кодексу (Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю. Караються штрафом або позбавленням права обіймати певні посади строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років).  

«На жаль, навіть вимога до правоохоронців виконувати свої функції через суд відбувається зі значною затримкою. Адже про відповідну ухвалу суду ми писали ще 20 лютого. Поліція має розслідувати цю справу ефективно, а не демонструвати бездіяльність у захисті прав викривачів», — зазначили у Transparency International. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я голосно пішла, аби не звинуватили в махінаціях, які відбуваються в НАЗК», — Ганна Соломатіна.

У листопаді 2017-го Соломатіна заявила, що глава НАЗК Наталія Корчак порушувала закон про запобігання корупції. За її словами, Корчак давала прямі вказівки щодо перевірки окремих депутатів і фальсифікувала висновки перевірки декларацій. 

Також Соломатіна повідомила, що діяльність НАЗК курує Олексій Горащенков від Адміністрації президента. У коментарі Громадському Горащенков заперечив вплив на роботу НАЗК і заявив, що твердження Соломатіної не відповідають дійсності.