УКРАЇНА

Політв’язень Сенцов написав листа кінематографістам та подякував за підтримку

23 червня, 2018 21:13
УКРАЇНА/Політв’язень Сенцов написав листа кінематографістам та подякував за підтримку
Зберегти
Вигляд
Український режисер-політв’язень Кремля Олег Сенцов у колонії написав листа кінематографістам, в якому подякував за підтримку.

Український режисер-політв’язень Кремля Олег Сенцов у колонії написав листа кінематографістам, в якому подякував за підтримку.

Лист оприлюднив російський кінопродюсер Євген Гінділіс.

«Тим, хто одягнув футболки й не лише! Друзі-кіношники! Дякую вам всім за те що ви робите. За те, що не мовчите. Не боятися — це виявляється так нескладно, правда? Важко зробити лише перший крок. Хтось його зробив відразу, а хтось лише нещодавно, але я всім і кожному вдячний з вас за сміливість. Я розумію, що ви ризикуєте, відкрито підтримуючи мене зараз, живучи в цій країні», — написав Сенцов.

Раніше адвокат Сенцова після зустрічі з політв'язнем у колонії повідомив, що Олег не планує просити Путіна про помилування.

26 травня у Олега різко погіршився стан здоров'я, але від примусового годування він відмовився. 

Також адвокат розповів, що, за його інформацією, російська омбудсменка Тетяна Москалькова вимагає, аби спочатку вона зустрілася з громадянами РФ в українських в'язницях, після чого до українських політв'язнів, зокрема до Сенцова, допустять уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову.

Водночас Денісова повідомила 22 червня, що Москалькова запропонувала їй разом відвідати арештованого в Херсоні головреда «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського та Сенцова у Лабитнангі. 

Посольство України вимагало від Росії надати уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини