Український політв'язень Володимир Балух з колонії анексованої Керчі привітав прихожах Православної церкви України та її предстоятеля Епіфанія з отриманням томосу про автокефалію.

«Шановний пане Предстоятелю Митрополит Київський і всієї України, Владико Епіфаній! Дозвольте привітати Вас, а в Вашій особі і всіх священослужителів, прихожан і простих мирян Канонічного Православ’я України із знаковою історичною подією – поверненням автокефалії нашій Святій Церкві!», — зазначив Балух.

Володимир Балух назвав отримання томосу великою історичною подією та «стрижнем омріяної державності України».

Звернення політв'язень закінчив словами «Слава Ісусу Христу! Слава Україні!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усюди в місті наші»: як Україні в Стамбулі вручали томос про автокефалію

6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?

19 жовтня політв'язня Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО до Керченської колонії.

Дружина українського політв'язня Володимира Балуха Наталія 17 жовтня вперше зустрілась з ним у СІЗО Сімферополя перед етапуванням в колонію.

9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в анексованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу.

Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи. 9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в анексованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.Поділитись: