Війна / Полонені

Політв’язень Гриб заявив про підміну ключового свідка в суді

Кавказский узел
Війна/Полонені/Політв’язень Гриб заявив про підміну ключового свідка в суді
Зберегти
Вигляд
Український політв’язень Павло Гриб заявив, що на суді у його справі виступала не Тетяна Єршова, а інша дівчина. Саме Єршову, за даними слідства, українець нібито схиляв до теракту. Крім того, Гриб упевнений, що листування з ним в інтернеті вела не Єршова, а російські силовики, які й заманили його до Білорусі.

«Мене вирішили виманити…З акаунту Єршової написали, що співробітники ФСБ дозволять їй виїхати закордон після зустрічі зі мною в Гомелі. Від її імені вимагали моїх фото. Це була оперативна легенда, як я пізніше зрозумів. Я упевнений, що справжня Єршова не була в Гомелі та в суді. Все це робилося (силовиками – ред..), щоб розправитися зі мною», — заявив Гриб на засіданні суду в Ростові, де свої аргументи подає сторона захисту.

Адвокатка Гриба Марина Дубровіна також розкритикувала лікування політв’язня. За її словами, українця візуально оглядають, пишуть, що здоровий та може брати участь у засіданнях.

«Хоча результати аналізів, які ми долучали до справи говорять, що в нього є серйозні відхилення від норми», — сказала адвокатка.

Гриба звинувачують у тому, що він схиляв подругу — 18-річну Тетяну Єршову із Сочі — скоїти теракт. Українця затримали влітку 2017 року в Білорусі та вивезли до Росії.

21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я. Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання Павла

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом


Пов`язані новини