Війна / Полонені

Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання політв'язня Гриба

Кавказский Узел
Війна/Полонені/Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання політв'язня Гриба
Зберегти
Вигляд
Громадська наглядова комісія назвала умови в слідчому ізоляторі Ростовської області придатними для його утримання українського політв'язня Павла Гриба. Раніше адвокатка політв'язня Марина Дубровіна наполягала на переведенні Павла під домашній арешт через погіршення його стану.

За словами голови Громадської наглядової комісії Ростовської області Леоніда Петрашіса, політв'язня утримують у двомісній камері для тих, хто не палить. У приміщені, за його словами, є все необхідне, зокрема холодильник і телевізор.

Петрашіс додав, що політв'язень своєчасно отримує необхідні ліки та не потребує негайної госпіталізації.

«Скарг і зауважень щодо умов утримання, якосіт та своєчасності надання медичної допомоги від нього не надходило. Так само, як і скарг на ставлення з боку працівників Федеральної служби виконання покарань», — сказав Петрашіс після відвідування СІЗО.

21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я.

Наступне засідання у справі заплановане на 18 січня. На ньому сторона захисту повинна представити свої докази, провести допит обвинуваченого, після чого суд призначить дату дебатів.

Раніше омбудсмен України закликала РФ негайно надати допомогу українському політв’язню Грибу.

12 грудня Грибу стало зле на суді.

На засіданні 6 грудня троє російських силовиків заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання. Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня 2018-го у суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці.

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Пов`язані новини