Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону відмовив у зміні запобіжного заходу на домашній арешт українському політв’язню Павлу Грибу попри суттєве погіршення його стану здоров’я. Адвокатка наполягала, що Павло потребує висококваліфікованого обстеження та лікування.

На судовому засіданні у справі Гриба 21 грудня адвокатка Гриба Марина Дубровіна попросила долучити до справи медичний висновок, проведене доктором медичних наук з України на підставі результатів обстеження Павла в Ростові-на-Дону. У висновку лікаря вказано, що «в умовах знаходження Гриба в СІЗО такий стан здоров’я загрожує появою внутрішньої кровотечі». 

У зв’язку з цим захист Гриба просив змінити запобіжний захід Павлу Грибу на домашній арешт. Адвокат зазначила, що сторона звинувачення представила всі докази, допитала всіх свідків зі свого боку, тому Гриб не зможе «знищити докази або чинити тиск на свідків». Натомість сторона обвинувачення «не побачила підстав» для зміни запобіжного заходу українцю. Держобвинувачення посилалося на документи зі слідчого ізолятора, в яких стан здоров’я полів’язня названо «задовільним».

Колегія суддів ухвалила рішення долучити до справи висновок про стан здоров’я Гриба, однак відмовилася змінити йому запобіжний захід. «Об’єктивних даних для зміни запобіжного заходу немає», — заявили судді.

Наступне засідання у справі заплановане на 18 січня. На ньому сторона захисту повинна представити свої докази, провести допит обвинуваченого, після чого суд призначить дату дебатів.

Раніше омбудсмен України закликала РФ негайно надати допомогу українському політв’язню Грибу.

12 грудня Грибу стало зле на суді і засідання перенесли на 21 грудня.

На попередньому засіданні 6 грудня троє російських силовиків заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання. Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня 2018-го у суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці.

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: