Війна / Полонені

Політв’язень Сущенко вперше за 2,5 роки мав тривале побачення з родиною

Укрінформ
Війна/Полонені/Політв’язень Сущенко вперше за 2,5 роки мав тривале побачення з родиною
Зберегти
Вигляд
Український журналіст, політв’язень Роман Сущенко вперше за 2,5 роки мав тривале побачення з дружиною та донькою. Побачення тривало три дні.

«Загалом побачення пройшло нормально. Батько схуд, видно, що етап дався йому нелегко. Почувається більш-менш нормально, місцевий лікар слідкує за його тиском. Передали батькові слова підтримки та показали листівки від колег. Він передає усім подяку та вітання», — розповіла донька журналіста Юлія.

Вони зустрічалися в колонії Кіровської області у спеціальній кімнаті для тривалих побачень з ув'язненими.

Роман Сущенко сказав, що побутові умови його утримання покращилися після того, як посольство України та омбудсмен зверталися до російської сторони з відповідними проханням. Політв’язня перевели до більш теплої камери.

Однак за словами Юлії Сущенко, досі залишаються проблеми з телефонним зв’язком та листуванням. Політв’язню обіцяють надати можливість подзвонити, однак не виводять до телефона. Також йому не віддають листи.

Раніше дружина Сущенка повідомила, що його помістили до карцеру та знущаються з нього. Сущенка етапували з московського СІЗО «Лефортово» до кіровської виправної колонії №11 у селі Утробіно.

4 червня 2018 року суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Більше про:
# Роман Сущенко
Пов`язані новини