Життя

Політв'язня Сущенка помістили до карцеру та знущаються з нього — омбудсмен

Людмила Денісова
Життя/Політв'язня Сущенка помістили до карцеру та знущаються з нього — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
Українського журналіста, політв'язня Романа Сущенка, якого незаконно утримують у російській колонії, помістили до карцеру та відверто знущаються з нього. Про це розповіла його дружина, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Його дружина повідомила, що Романа помістили до карцеру та відверто знущаються з нього. Співробітники колонії примушують Романа прокидатися раніше усіх в’язнів - о 5 ранку та вилучають постільні речі», — написала Денісова.

Вона додала, що звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою негайно з’ясувати підстави поміщення Романа до карцеру та вжити заходів щодо відновлення порушених прав українця.

Нещодавно рідні Сущенка отримали право на тривале побачення з політв’язнем у січні.

Раніше Сущенко написав листа про своє етапування з московського СІЗО «Лефортово» до кіровської виправної колонії №11 у селі Утробіно, а також розповів про свої умови перебування.

7 листопада українського політв'язня Романа Сущенка етапували у виправну колонію №11 по Кіровській області (м Кірово-Чепецьк, с. Утробіно).

4 червня суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Засуджений Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

12 вересня захисник Марк Фейгін повідомив, що Роман Сущенко готовий просити про помилування.

8 жовтня українського політв’язня Романа Сущенка етапували з СІЗО Москви до місця відбування покарання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016 року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Пов`язані новини