Українського політв'язня Євгена Панова, засудженого до 8 років колонії суворого режиму у так званій справі «українських диверсантів», знову етапували з анексованого Криму до Росії. Лише напередодні, 5 грудня, Панова етапували з Москви до анексованого Сімферополя. Про це у коментарі Громадському повідомила адвокатка Ольга Дінзе.

Вона розповіла, що Панова, згідно даних її джерел, етапують до російського Краснодару.

Водночас адвокатці невідомо, для чого Панова напередодні етапували до Криму. Вона зазначила, що у неї є дві версії таких дій:

перша — етапування для допиту у справі про вбивство чиновника ФСБ; друга — етапування для розміщення у колонії суворого режиму Сімферополя. Однак, жодна з версій не є підтвердженою, наголосила Дінзе.

У коментарі Громадському брат політв'язня Ігор Котелянець підтвердив інформацію про те, що Панова етапують до Краснодару. Причина етапування його до Криму напередодні брату Панова також невідома.

Раніше рідні Панова припускади, що кінцевою точкою етапу політв'язня, якого нещодавно етапували до Сімферопольського СІЗО, може бути сімферопольська колонія

Нагадаємо, 5 грудня засудженого у справі «українських диверсантів» політв’язня Панова етапували до анексованого Криму з Москви. У Москві Панов перебував у СІЗО-1 «Матросская тишина», там його нещодавно відвідав український консул.

 Євгена Панова етапували з Сімферопольського СІЗО в Москву 9 жовтня.

25 жовтня Верховний суд Росії залишив у силі вирок політв'язню Євгену Панову, незаконно засудженому в анексованому Криму у «справі диверсантів» до 8 років колонії суворого режиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа кримських «диверсантів»: на півострові судять українця Євгена Панова

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про затримання 7 серпня «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Били трубою та електрострумом»: українець  Панов звинуватив ФСБ у тортурах.

Фігуранти справи «кримских диверсантів» Євген Панов і Андрій Захтей спершу утримувалися в московському СІЗО «Лєфортово».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: