Українському режисеру, політв’язню Кремля Олегу Сенцову вже 3 тижні не передають посилку, яку з Челябінська відправили йому російські правозахисники.

Про це повідомила правозахисниця Тетяна Щур. За її словами, це відбувається не вперше.

Посилку Сенцову вони відправили ще 12 листопада, а 17 числа її зареєстрували у поштовому відділенні в Лабитнангах — де і розташована колонія політв’язня. Однак, за словами Щур, після того посилку відправили у місто Салехард, а 20-го повернули на пошту знову.

У колонії правозахисникам сказали, що повідомлення про передачу Сенцову отримали 27 листопада.

«І тут почалася політика. Як і рік тому, посилку не вручають вже 3 тижні. Пояснювати, навіщо ув’язненому за Полярним колом потрібні теплі речі, продукти та фільми, нормальним людям не потрібно. Але очевидно, керівництво колонії цього не розуміє. Або навпаки, розуміє дуже добре», — сказала Тетяна Щур.

Вона додала, що причини, нібито, що посилка перевищує допустиму вагу, — надумані. Колонія дозволяє вагу, яка визначена поштою, — і це до 50 кілограмів. Сенцову ж відправили 23 кг.

«Те, що заклади Федеральної служби виконання покарань Росії порушують закон, нас не дивує. Але миритися з цим ми не збираємося. Вже направлені скарги на сайти президента, ФСВП та Генпрокуратури», — заявила правозахисниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

10 вересня сестра Сенцова повідомила, що політв'язень написав заповіт на творчість у разі смерті.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: