Війна

Полонений донецький журналіст Асєєв оголосив голодування — екс-депутат

5 липня, 2018 14:40
Війна/Полонений донецький журналіст Асєєв оголосив голодування — екс-депутат
Зберегти
Вигляд
Український журналіст, блогер Станіслав Асєєв, якого понад рік утримують в полоні бойовиків «ДНР», оголосив голодування.

Український журналіст, блогер Станіслав Асєєв, якого понад рік утримують в полоні бойовиків «ДНР», оголосив голодування.

Про це повідомив колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов.

У коментарі Громадському Фірсов сказав, що інформацію про голодування журналіста отримав з власних джерел.

Фірсов розповів Громадському, що Асєєв почав голодувати з вимогою, принаймні, надати йому належні умови утримування та лікування.

«А його вимога «максимум» — це звичайно його звільнити. В останній місяць у нього була температура, він кашляє. Я знаю, що ліки йому надавали лише один раз», — сказав Фірсов.

За його словами, є побоювання, що Асєєва можуть годувати примусово, «бо це навіть не російська тюрма, тут що хочуть те і роблять».

Асєєв почав голодувати ще тиждень тому, тобто наприкінці червня.

«До такого рішення його підштовхнуло погане ставлення. Стас утримується в сирому приміщенні, хворіє, але не отримує необхідних ліків», — написав Фірсов у Facebook.

Він закликав міжнародні організації звернути увагу на голодування Асєєва та за можливості сприяти його якнайшвидшому обміну.

У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпіонажі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого в «ДНР» блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Пов`язані новини