Польща продовжуватиме спроби заблокувати будівництво «Північного потоку-2»
Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Польща не відмовляється від спроб заблокувати будівництво російського газопроводу в обхід газотранспортних систем України та Польщі «Північного потоку—2».
За словами міністра, реалізація даного проекту несе загрозу енергетичній безпеці Європи.
«Сам газ – це енергетична сировина і можна постачаннями або зупинкою транспортування палива здійснювати тиск на інші держави, як це було раніше у випадку дій Росії щодо України», — повідомив міністр під час безпекового форуму у Варшаві.
Він також додав, що будівництво газогону дає привід Росії здійснювати патрулювання всього Балтійського моря, тому будівництво «Північного потоку-2» має військову значення.
Зазначимо, що напередодні у Німеччині, яка співфінансує будівництво газогону разом з Росією, повідомили, що дійшли згоди про закупівлю газу у США як альтернативу російському.
Раніше у Данії, яка єдиною не надала дозвіл на будівництво газопроводу своєю економічною зоною, оголосили обговорення прокладання «Північного потоку-2» альтернативним маршрутом.
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».
4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».
25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.
2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.
3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.
- Поділитися: