Польща екстрадувала в Росію співвласника згорілого позаторік торгового центру «Зимова вишня» в російському Кемерові В’ячеслава Вишневського.

Про це повідомили у пресслужбі Генеральної прокуратура РФ.

«У супроводі спецконвою В’ячеслава Вишневського доставлено в Росію», — йдеться у повідомленні.

Російське слідство вважає, що бізнесмен заплатив сім мільйонів рублів хабаря, щоб отримати дозвіл на введення будівлі ТЦ «Зимова вишня» в експлуатацію. Вишневський виїхав з Росії ще в 2016 році. У 2019 його затримала польська влада.

У Слідчому комітеті РФ заявили, що винуватцями трагедії є 15 людей. Серед них екс-співвласник будівлі, у якій знаходився торговельний центр «Зимова вишня», В'ячеслав Вишневський. Нагадаємо, Вишневського затримали в Польщі.

25 березня в російському місті Кемерово в торговельно-розважальному комплексі «Зимняя вишня» сталася пожежа, загинули 60 людей, більшість з яких діти.

Зранку 27 березня жителі Кемерова вийшли на стихійний мітинг до будівлі обласної адміністрації через пожежу в ТЦ «Зимняя вишня». Вони вимагали покарати винних і повідомити правду про те, що сталося в ТЦ, позаяк вважають, що кількість загиблих є значно вищою за офіційні дані.

За підозрою у причетності до пожежі суд взяв під варту керівницю торгового центру та ще чотирьох людей.

9 серпня стало відомо, що начальник служби пожежогасіння першого загону федеральної протипожежної служби Андрій Бурсін, якого звинуватили у недбалості при гасінні ТЦ «Зимова вишня» у березні 2018-го, намагався вчинити самогубство у СІЗО.

У серпні 2018 закінчили знесення будівлі торговельного центру «Зимняя вишня».

Поділитись: