У Польщі актори прочитали два оповідання українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова на знак солідарності з ним.

У Польщі актори прочитали два оповідання українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова на знак солідарності з ним.

Про це повідомляє польський портал Culture.pl від Інституту імені Адама Міцкевича.

Участь в акції на підтримку українського режисера взяли актори Данієль Ольбрихський, Анджей Северин, Іоанна Куліг, Едіта Ольшівка та Олександра Поплавська.

Вони прочитали оповідання Сенцова «Собака» та «Бабуся». Останнє вони опублікували в день народження режисера — 13 липня.

Спеціально для цієї ініціативи твори Сенцова переклали польською.

«Я прочитав оповідання Сенцова, щоб у такий спосіб висловити мою солідарність. Я роблю це для себе, для своїх онуків. Хочу, щоб тексти Сенцова почули інші поляки. Сподіваюся, що Олег зможе й сам почути власні твори у гарному польському перекладі», — сказав актор Анджей Северин.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Заповіт Олега Сенцова» — Hromadske.doc

Раніше повідомлялося, що українська продакшн-студія планує екранізувати п’єсу Сенцова.

На Одеському кінофестивалі підтримали політв’язня Сенцова: кожен учасник, який виходив на сцену, починав свою промову зі слів режисера.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Увесь світ за тебе» — у соцмережах привітали Сенцова з днем народження

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile