Польські служби не встигають обслуговувати іноземців, які хочуть легалізувати своє перебування в країні
Воєводські управління не встигають легалізовувати перебування всіх охочих іноземців, які до них звертаються. Це призвело до зростання кількості позовів проти цих управлінь та затягування процесу ухвалення рішення щодо набуття легального статусу в країні.
Про це повідомили у Верховній палаті контролю Польщі, передає «Польське радіо».
«Причина — у проблемах із персоналом в управліннях та недостатнє фінансування їхньої діяльності. Термін легалізації перебування осіб, які прибувають з-за кордону, протягом чотирьох років збільшився більш ніж утричі — з 64 до 206 днів. У крайньому разі іноземець чекав на рішення понад три роки», — повідомила речниця Верховної палати контролю Польщі Ксенія Мацьчак.
При цьому під час видачі дозвільних документів на проживання у Польщі порушення виявляють у 70% випадків.
Через затягування розгляду рішення про отримання легального статусу на перебування у Польщі іноземці почали масово подавати позови проти польських служб. Так, у 2014-2018 роках суди ухвалили 115 вироків на користь іноземців, які не вчасно не могли легалізувати свого перебування у країні.
За даними польських служб, на початку 2019 року понад 372 тисячі іноземців мали дійсні документи, що засвідчували право на проживання у Польщі, половина з них — українці.
Нагадаємо, що раніше в українському консульстві у Польщі повідомляли, що кількість українців у цій країні за 5 років зросла у 5 разів.
Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній, а близько 450 тисяч українців сплачують у Польщі соціальні внески.
Зазначимо, що раніше у Світовому банку оцінили обсяги переказу українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.
Крім цього у Нацбанку прогнозували, що у 2019 році заробітчани перекажуть в Україну 12,6 мільярда доларів. Також там повідомляли, що доходи українських трудових мігрантів зросли на 43%, проте темпи трудової міграції поступово уповільнюються.
3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.
- Поділитися: