Польські страйкарі відхилили пропозиції України, а проти Арестовича відкрили кримінальну справу: головне за 16 листопада

Польські страйкарі, які заблокували пункти пропуску на кордоні, відхилили пропозиції України. Київський апеляційний суд залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою. Група народних депутатів повідомила поліції, що ексрадник Офісу президента Олексій Арестович міг надати неправдиве повідомлення про злочин. Зібрали головні новини за 16 листопада.
Польські страйкарі відхилили пропозиції України
Міністерства інфраструктури України, Польщі та Єврокомісія напрацювали спільні рішення щодо розблокування руху вантажівок на кордоні з Польщею та запропонували їх польським протестувальникам. Але ті пропозиції не погодили.
У Мінінфраструктури пояснили, що ключова вимога польських протестувальників — це повернення до системи дозволів. У червні 2022 року була укладена угода про «транспортний безвіз». Вона, з-поміж іншого, звільнила українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.
Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона.
Тим часом польське RMF FM із посиланням на власну інформацію з Брюсселя пише, що Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо польська влада не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Коломойського залишили під вартою
Київський апеляційний суд залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою.
Адвокати Коломойського просили скасувати рішення Шевченківського райсуду, який продовжив тримання під вартою для бізнесмена ще на два місяці.
Вони заявили, що підозра щодо Коломойського необґрунтована, а ризиків через його звільнення з-під варти немає. Захист бізнесмена також наголошував, що 3,8 млрд гривень — непомірний для Коломойського розмір застави. Та, зрештою, апеляційний суд відмовив стороні захисту.
Проти Арестовича відкрили кримінальну справу
Група народних депутатів повідомила поліції, що ексрадник Офісу президента Олексій Арестович міг надати неправдиве повідомлення про злочин.
У вересні Арестович заявив, що через суд зобов’язав ДБР порушити справу щодо народної депутатки Наталії Піпи. У її діях ексрадник ОП побачив «ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Україні».
На думку депутатів, ексрадник Офісу президента міг надати завідомо неправдиву інформацію про злочин. Зрештою, слідчі розпочали кримінальне провадження проти Арестовича.
Обстріли
Зранку 16 листопада збройні сили рф з артилерії вкотре обстріляли місто Херсон. Унаслідок влучання снаряда в приватний будинок загинув 67-річний чоловік.
Також зранку росіяни здійснили повітряну атаку на Хмельницьку область — один цивільний зазнав поранень.
Згодом російські війська обстріляли селище в Білозерській громаді Херсонського району. З-під завалів приватного будинку рятувальники дістали тіло загиблого чоловіка.
Увечері окупанти знову завдали удару по Херсону. Станом на вечір 16 листопада відомо про одну загиблу та вісьмох поранених. Через російські обстріли Херсон частково знеструмлено.
ШІ допомагає шукати зниклих безвісти в Україні
Україна використовує технології штучного інтелекту для пошуку безвісти зниклих громадян під час повномасштабної війни рф.
За словами Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця, ШІ, зокрема, допомагає розпізнавати обличчя.
Чоловік із хрестом дійшов до Києва
Цього тижня чоловік, який ніс хрест вагою до 25 кг до Києва, досягнув своєї мети. Це був американець Джиммі. Він розпочав свою подорож із Варшави. Наразі чоловік уже в Києві.

Ми поспілкувалися з Джиммі про те, як минула його мандрівка тривалістю 70 днів.
Яка мета його подорожі, як він ставиться до України та що він думає про росіян — читайте в нашому матеріалі.
Інші важливі новини за день:
- У Селидовому від російського удару загинули чотири людини.
- До України прибув новий британський міністр закордонних справ. Він зустрівся із Зеленським.
- Справу ексголови СБУ в Криму Кулініча тепер слухатимуть у закритому режимі.
- Нацрада перевірить «5 канал» через інтерв'ю з Іриною Фаріон.
- З початку великої війни 884 громади УПЦ МП перейшли до ПЦУ, повідомляє Держетнополітики.
- UNITED24 випустила конструктори у вигляді трьох пам'яток України. Їх можна отримати лише за донат.
- Поділитися: