Представники будівельної промисловості Польщі звернулися до парламенту країни з проханням розширити пакет економічної допомоги, адже через коронавірус з країни виїхало близько 20% українських заробітчан, що працюють у галузі.

Про це повідомляє Bloomberg.

Польська будівельна галузь працевлаштовує близько 400 тисяч людей і відповідає за близько 8% ВВП країни. У зв'язку з пандемією коронавірусу, з Польщі виїхав кожен п'ятий український трудовий мігрант. Водночас польські працівники, які виїхали на заробітки до Західної Європи, не можуть повернутися назад.

«Серйозна відсутність робочих рук призведе до значного скорочення можливостей галузі», — повідомили польські будівельники у відкритому листі до уряду.

Вони просять, аби уряд запровадив низку послаблень для заробітчан-будівельників, зокрема продовжив їм терміни перебування у Польщі, скасував штрафи та стягнення податків.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: