Адміністрація США засудила Китай через позбавлення акредитації трьох журналістів американського видання The Wall Street Journal з вимогою їм покинути країну.

Про це повідомляє пресслужба Державного департаменту США з посиланням на главу відомства Майка Помпео.

«Сполучені Штати засуджують випровадження Китаєм трьох іноземних кореспондентів Wall Street Journal. Розвинені, відповідальні країни розуміють, що вільна преса повідомляє факти й висловлює думки», — йдеться в заяві.

На його думку, правильною реакцією було б «уявити контраргументи, а не обмежувати свободу слова».

Глава Держдепу висловив сподівання, що китайський народ «отримає такий же доступ до точної інформації й до свободи слова, які є в американців».

Перед цим Китай анулював акредитації трьох журналістів видання The Wall Street Journal через матеріал видання «Китай — справжня хвора людина Азії», хоча ці автори до нього не причетні.

Видання опублікувало колонку «Китай — справжня хвора людина Азії» американського вченого Вальтера Рассела Міда у розділі «Думки». В матеріалі йшлося про китайський коронавірус. Так, Мід писав, що влада країни все ще намагається приховати справжні масштаби проблеми.

Словосполучення «хвора людина Азії» використовували наприкінці 19 — на початку 20 століття для позначення експлуатації Китаю іноземними державами.

За останніми даними, кількість людей, які одужали після інфікування китайським коронавірусом, зросла до 14 642 людей. Також відомо про 2 012 летальні випадки, більшість з яких на материковому Китаї. Загальна кількість інфікованих збільшилась до 75 199 людей.

Поділитись: