Держсекретар США Майкл Помпео пояснив, чому не доцільно порівнювати нинішню ситуацію з Ізраїлем і Голанськими висотами з анексією Криму Росією.

«Не може бути більш різних ситуацій, ніж ці», — сказав Помпео під час слухань у Сенаті США, пише DW.

Він наголосив, що РФ анексувала Крим, хоча з боку України не було жодної загрози, а Ізраїль захопив Голанські висоти, захищаючись від нападу Сирії.

Помпео переконаний, що захоплення Голанських висот було необхідним для «подальшого захисту» від сирійського режиму. 

«Росія ж не оборонялася. Росія вибрала момент, щоб захопити територію у народу, який не являв для неї ніякої загрози», — додав він.

Нагадаємо

Голанські висоти — спірна територія, яку своєю вважають Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу сирійської провінції Кунейтра, але ізраїльська армія захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни в червні 1967 року. Відтоді сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія.

В 1981 році Кнесет (парламент) Ізраїлю ухвалив закон «Про Голанські висоти», який проголошує суверенітет країни над ними. Проте міжнародна спільнота не визнала цей документ, зокрема Рада Безпеки ООН визнала закон недійсним та таким, що не має міжнародної юридичної сили.

Поділитись: