На постійній основі за кордоном працюють 3,2 мільйони українців, від 7 до 9 мільйонів працюють за межами України періодично.

Про це під час підсумкової прес-конференції повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає кореспондентка Громадського.

За його словами, озвучені дані отримані від Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби.

Рева також наголосив, що законодавство у сфері соціально-трудових відносин «потребує докорінної зміни».

«Міністерством розроблено законопроект щодо захисту прав працівників в разі неплатоспроможності роботодавців, для запровадження економічного механізму гарантування виплати заробітної плати працівникам та уникнення заборгованості перед ними», — сказав очільник Мінцосполітики.

Він додав, що відомство підготувало низку законопроектів, які мають привести законодавство України в цій сфері у відповідність до законодавства Євросоюзу.

«Зокрема в регулюванні роботи працівників у нічний час, встановлення додаткових гарантій для поєднання виконання сімейних і трудових обов’язків. Розроблено законопроект щодо активізації ринку праці та зайнятості населення, яким запропоновано модернізувати та запропонувати цілий спектр нових сервісів Державної служби зайнятості як для громадян, які шукають роботу, так і для роботодавців», — розповів Рева.

Раніше Рева повідомив, що понад 5,5 тисячі громадян у 2018 році взяли участь у проекті Мінсоцполітики з пошуку роботи.

У Нацбанку заявили, що протягом першої половини 2018 року обсяг зарплат, які українці отримали за кордоном, збільшився на 43%, проте темпи приросту трудових мігрантів уповільнюються.

3 грудня голова МЗС Польщі повідомляв, що на території країни працює близько 2 мільйонів українців.

Як повідомлялося, на ринку праці Польщі збільшується попит на трудових мігрантів з України, адже все більша кількість українських заробітчан переорієнтовуються на ринки Словаччини та Чехії.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

Поділитись: