Понад 20 тисяч українців, які застрягли за кордоном через закриття кордонів, просять, аби їм допомогли повернутися додому.

Такі дані станом на вечер 23 березня на брифінгу навів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він переконує, що Україна вже допомогла виїхати з-за кордону «абсолютній більшості громадян», а найважче наразі повернути українців з Латинської Америки та Тихоокеанського регіону.

«Причин цієї ситуації є декілька. Перше — це віддаленість. Дуже важко в умовах згортання світової логістики дістатися до Європи. Іноді ціни зашкалюють на квитки. Друга причина — деякі туроператори не зовсім сумлінно виконують свої зобов'язання з повернення назад. Ну і третя — це поведінка деяких наших громадян, які кудись виїхали, а тепер просять, аби їх безкоштовно звідти вивезли», — розповів Кулеба.

Він додав, що весь світ опинився у скрутному становищі, відтак кожному треба проявляти максимальну відповідальність: від громадянина, який застряг за кордоном, до міністрів.

Також очільник МЗС додав, що кількість українців, які просять, аби їх повернули додому, може бути меншою.

«Але я хочу уточнити, люди часто реєструються, що вони хочуть повертатися. Потім коли їм кажуть, що от є літак, сідайте і повертайтеся, вони передумують. Тобто понад 20 тисяч людей — це ті, хто офіційно виявили бажання повернутися, але практика показує, що коли доходить безпосередньо до повернення, то ця цифра зменшується», — розповів Кулеба.

18 березня в МЗС повідомляли, що загалом до України планують повернутися близько 38 тисяч громадян.

В Україні, за останніми даними, офіційно підтверджено 73 випадки інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (25), Житомирській (2), Київській (5), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (2), Львівській (2), Тернопільській (1) областях і в Києві (29).

Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій. Одна людина одужала.

Поділитись: