«Процес пішов»: застряглих по всьому світу українців почали забирати

Українці, які через обмежувальні заходи, пов’язані з коронавірусом, виявилися заблокованими у різних куточках світу, почали повертатися в Україну.

Українці, які через обмежувальні заходи, пов’язані з коронавірусом, виявилися заблокованими у різних куточках світу, почали повертатися в Україну.

З Об’єднаних Арабських Еміратів сьогодні, 18 березня, вилетіли три рейси авіаліній Flydubai. Два літаки до Києва, один — до Одеси. Про це повідомляють люди в телеграм чаті «Хочу додому. Дубай», які ще не вилетіли. Ті, хто залишився, чекають на інформацію про рейси на 19 березня.

ОНОВЛЕНО: у чаті «Хочу додому. Дубай» повідомили, що один з літаків уже приземлився в Одесі.

У Flydubai людям проанонсували три рейси на 19 березня. В першу чергу вилетять ті, в кого є квитки на цю дату. Люди намагаються перекуповувати квитки, хоча в МЗС не радять цього робити.

Водночас власники квитків авіакомпанії МАУ не розуміють, чи можуть вони обміняти їх на квитки інших авіаліній.

«Не знаю, чи нас заберуть. Ще питання у вартості. Наш туроператор пропонував доплатити по $250 за квиток (нам з дружиною треба два) на рейс Air Arabia. Але ніяких уточнень щодо квитків чи грошей від МАУ немає. Туроператор теж не каже, що робити, якщо готель вже виселяє, як бути з квитками і чому МАУ не літають, а інші літають», — написав hromadske Артем Войхевич, який досі залишається в Дубаї.

скріншот

Водночас «Міжнародні Авіалінії України» повідомляють, що їхній телефонний контакт-центр припиняє роботу. Тепер із запитаннями до МАУ можна звернутися лише за допомогою форми зворотного зв’язку.

Ми звернулися до прес-секретарки МАУ із проханням роз’яснити ситуацію.

Також українці почали повертатися зі Шрі-Ланки. Жанна Саганюк, з якою hromadske говорило напередодні, вирішила з родиною залишитися там до квітня. Уряд дозволив продовжити візу іноземцям на 30 днів — до 14 квітня. Дехто вже полетів додому.

«Ми приземлилися в Борисполі. З нами люди з Шарджі та з Гоа», — пише Марина з чату «Українці на Шрі-Ланці». Також вона додає, що в людей вимірюють температуру у літаку.

«Процес пішов» — повідомила сьогодні Світлана Омельчук, яка застрягла на Занзібарі (Танзанія). Вона та інші українці мають вилетіти сьогодні ввечері з цієї країни до Дубая.

«Всім сказали збиратися на рейс. Насправді, не всім вистачає місць, можливо, доведеться кілька рейсів робити. Нас летить багато, десь 20 людей від Join UP!, скільки насправді, побачимо в аеропорту. Сьогодні сідають на рейс ті, в кого тур до 18, 20, 21 березня. Ми переживаємо, як доїхати додому з Києва. І масок в нас немає», — пише з Занзібару Світлана Омельчук.

Окрім цього, у Сербії застрягло п'ятеро українців. Одна з них — Марія Тарасовська — пише, що вони їхали на навчання і не мають з собою достатньо речей.

Тарасовська каже, що українці хотіли повернутися додому вчасно, але Сербія скасувала польоти раніше. Після цього вони знайшли приватний літак, який готовий був забрати людей, але українська сторона не дала дозвіл на цей політ. Тепер українці шукають інші шляхи.

«Консульство допомагає, ми через консула пробиваємо варіанти. Ми не чекаємо на допомогу, а робимо усе самостійно. Ми хочемо додому. Домовилися, щоб нас Сербія випустила до Білорусі поки вона відкрита, там пішки нас пропустять через кордон, потім автомобіль у транзитній зоні нас забере», — написала українка.

ОНОВЛЕНО: Також читачі hromadske повідомляють про понад 200 людей, які не можуть вилетіти з аеропорту у Стамбулі, Туреччина. Є ті, хто летів транзитом з Сингапуру, Мальдівів та Шрі-Ланки. Поки що в розкладі немає рейсів до України.

«Тут у Стамбулі спокійно, навіть температуру ніхто не міряє! Але рейсів жодних до України навіть не передбачається. В Консульстві кажуть чекати», — пише читачка hromadske.

Також сьогодні в Україну вилетіли літаки з Австрії (Відень) і Німеччини.

Ми будемо оновлювати інформацію про повернення українців з-за кордону. 

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

З 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення.

Наразі в Україні відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні (померли 71-річна жінка у Житомирській області та 33-річна у Чернівецькій. Загалом 10 інфікованих у Чернівецькій області, по одному в Житомирській та Київській областях та двоє у Києві.