Понад 7100 мирних жителів втекли з Сирії до Іраку через військову операцію Туреччини «Джерело миру» на північному сході Сирії.

Про це повідомляє пресслужба ООН. 

Більшість із цих людей перебуває в таборі для біженців Бардараш, за 140 кілометрів від ірако-сирійського кордону. У таборі є водопровід, електроенергія та каналізація, але комунікації потрібно розширювати через те, що люди продовжують прибувати.

За даними ООН, близько 75% усіх сирійських біженців становлять жінки та діти.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців повідомило, що разом із партнерами постачали гарячу їжу, забезпечували перевезення до табору, а також слідкували за захистом дітей.

Як зазначає ООН, загалом із початку військової операції свої помешкання покинули близько 180 тисяч сирійців, із них 80 тисяч — це діти.

Нагадаємо:

  • 7 жовтня 2019 року США почали виводити своїх військових із Сирії, по суті, залишивши курдів, які разом з американськими силами протягом декількох років боролися проти бойовиків «Ісламської держави», наодинці. У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.
  • 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив про те, що турецькі війська розпочали операцію «Джерело миру» на півночі Сирії.
  • Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною. У цій зоні зокрема планують поселити частину сирійських біженців, які зараз проживають у Туреччині.
  • Курди, зі свого боку, домовились з режимом Башара Асада, що урядова армія Сирії перекине війська на північ країни для протистояння Туреччини.
  • 15 жовтня США запровадили санкції проти декількох турецьких міністерств та їхніх очільників.
  • 17 жовтня Туреччина погодилась на пропозицію Сполучених Штатів призупинити військову операцію на півночі Сирії, аби курди могли евакуюватися з цього району. А сирійські курди заявили про готовність відійти від кордону з Туреччиною.
  • 22 жовтня президент РФ Володимир Путін і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовились про спільний контроль сирійсько-турецький кордон.
Поділитись: