За даними кредитної агенції Fitch, 72% валових кредитів ПриватБанку (тобто загальної суми кредитів) пов’язані з колишніми власниками банку Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим, а також компаніями, які їм належать.

Такі дані наводяться у звіті про присвоєння кредитного рейтингу ПриватБанку, повідомляє Finbalance.

Так, за оцінками експертів Fitch, близько 81% всіх активів ПриватБанку — це державні облігації, якими банк докапіталізували наприкінці 2016 року, коли ПриватБанку націоналізували. Кредити склали лише 19% всіх активів ПриватБанку, при цьому більша частина цих кредитів пов’язані з колишніми власниками та керівництвом банку.

Раніше стало відомо, що за підсумками першого кварталу 2019 року ПриватБанк отримав майже 60% прибутків всієї банківської системи — загалом 7,6 мільярда гривень.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Напередодні повідомлялось, що загальні витрати держави, тобто як ПриватБанку, так і Нацбанку та Мінфіну, на суди пов'язані з націоналізацією ПриватБанку та виведенням з нього коштів колишніми власниками, складають 600 мільйонів гривень щороку.

За даними заступниці голови ПриватБанку, компанії, пов’язані з Коломойським, винні банку 240 мільярдів гривень.

Раніше стало відомо, що через пов’язані з Коломойським офшорні компанії з ПриватБанку виводили 470 мільярдів доларів протягом 2006-2016 років. Такі дані наведено у позові ПриватБанку проти Коломойського у США.

23 травня стало відомо, що ПриватБанк подав позов проти Ігоря Коломойського до суду у США. У коментарі до позову, прес-служба банку повідомила, що у позові хоче стягнути з Коломойського «кілька сотень мільйонів доларів».

Поділитись: