УКРАЇНА

Понад чверть виділених на лікування українців закордоном коштів витрачені неефективно — Богомолець

8 червня, 2018 14:40
УКРАЇНА/Понад чверть виділених на лікування українців закордоном коштів витрачені неефективно — Богомолець
Зберегти
Вигляд
З майже 1 мільярда гривень, що виділені на лікування українців закордоном, 286 мільйонів було використано «неекономно, неефективно і нерезультативно».

З майже 1 мільярда гривень, що виділені на лікування українців закордоном, 286 мільйонів було використано «неекономно, неефективно і нерезультативно».

Про це заявила очільниця комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у Facebook, посилаючись на аудит Рахункової палати.

Також депутатка повідомила, що за результатами аудиту направили звернення до НАБУ.

«Так, при лікуванні українців за кордоном двосторонні угоди з лікувальними закладами як два роки тому, так і зараз — не укладалися. Вартість послуг жодними розрахунками не підтверджена, а ціновий аналіз при виборі медичних закладів не проводився», — заявила Богомолець.

Нагадаємо, заступник міністра охорони здоров‘я Олександр Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Раніше повідомлялось, що Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала ситуацію зі звітом Рахункової палати маніпуляцією та брехнею. 

Гройсман пообіцяв 7 червня розглянути звільнення чиновника МОЗ через його слова про онкохворих. 

2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати.

Як повідомив Громадському речник МОЗ Олександр Ябчанка, Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкопацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

У ЗМІ ж була поширена фраза «Це рак! Вони всі помруть» з промови Лінчевського, що викликало обурення серед користувачів соцмереж та політиків. 

Пов`язані новини