Попередня влада ставилася до церкви більш відповідально — митрополит Епіфаній
Голова Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що, попри хороші стосунки з чинною владою в Україні, попередня була більш відповідальною до церкви.
Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Прямий».
«Ми бачимо певну відмінність від попередньої влади й влади, яка зараз є в Україні. Тобто попередня влада більш ставилася відповідально до церкви, а зараз ми маємо також добрі стосунки з українською владою, немає якогось втручання, але на місцях немає інколи такого сприяння і певної допомоги», — зазначив Епіфаній.
Він висловив сподівання, що «держава зрозуміє до кінця ту роль, яку відіграє українська церква, яка стоїть на засадах того, щоб Україна була сильною державою».
«Ми не державна церква, ми ніколи цього не прагнули й не були нею. Але ми є державницькою церквою», — додав голова ПЦУ.
Нагадаємо, голова Православної церкви України митрополит Епіфаній привітав вірян у річницю отримання томосу і закликав православних до єднання.
Нагадаємо:
- 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
- 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
- 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
- 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
- Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.
- Також Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався б зовнішніми справами ПЦУ.
- Після цього Філарет зібрав свій «собор» вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
- Поділитися: