Троє українських моряків, які отримали поранення під час російської агресії у району Керчинської протоки і яких незаконно утримують у СІЗО Москви, ще не вилікувалися до кінця. Про це Громадському розповіла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Я бачила, яка рука у Сороки, як почуває себе Ейдер наш молодший. І Тому треба домогтися того, щоб нам надали всі медичні довідки й повідомили, яка допомога була надана», — наголосила Денісова.

Вона додала, що була сьогодні, 15 січня, на зустрічі у Раді з прав людини при президентові Російської Федерації. Також українська омбудсмен зустрічалася в адміністрації президента з керівником комісії, яка займається міжнародним правом і дотриманням прав людини між державами, й просила посприяти наданню таких довідок.

Наразі їм обирають запобіжного заходу в Лефортовському суді Москви.

Раніше 12 полоненим українським морякам продовжили тримання під вартою до 24 квітня.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада їх вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: