Агітаційний біллборд із зображенням президента України Петра Порошенка та президента РФ Володимира Путіна і написом «21 квітня. Вирішальний вибір», Харків, 9 квітня 2019 року
Фото:

Марієнко Андрій/УНІАН

У Києві та в деяких інших містах з’явилася агітаційна реклама чинного президента Петра Порошенка з зображенням президента РФ Володимира Путіна. Громадське з'ясувало, чи порушує це українські закони.

У виборчому штабі Порошенка заявили, що не питали у Путіна дозволу на використання зображення, оскільки «він — поза законом».

«У Путіна, зрозуміло, згоди не питали. І це природно. Путін — поза законом. Він розв’язав війну проти України. Він анексував Крим. Він вбивця тисяч і тисяч українців», — заявили у Порошенка.

У штабі стверджують, що такою рекламою хотіли «нагадати країні, що в умовах таких зовнішніх викликів потрібен сильний президент та верховний головнокомандувач, добре освічений і досвідчений дипломат, вправний переговорник з високим міжнародним авторитетом».

«Сюжет борду не означає, ніби в команді Порошенка вважають Зеленського агентом Путіна. Категорично ні. Але ми твердо переконані, що Путін мріє про слабкого, непідготовленого президента, що дозволить Кремлю взяти Україну під контроль», — наголосили у штабі.

На білбордах Порошенко опонує Путіну, бо з перемогою Порошенка Україна «остаточно і безповоротно» відірветься від Росії, заявив депутат від БПП Юрій Соловій.

Аналітик громадського руху ЧЕСНО Ігор Фещенко у коментарі Громадському заявив, що не вбачає порушень виборчого законодавства у цій рекламній продукції, оскільки на них є вихідні дані про замовника реклами й вона оплачена з виборчого рахунку кандидата.

Натомість медіаюристка, адвокатка Людмила Панкратова зазначила, така реклама може порушувати закони про рекламу та ведення агітації.

«Тут може бути порушення ст. 8 Закону про рекламу в тій частині, що в рекламних цілях може бути зображено особу тільки за її письмовою згодою. Крім того, ст. 64 Закону про ведення агітації передбачає, що заборонено участь у передвиборчій агітації іноземних громадян», — пояснила Панкратова.

Вона додала, що за такі порушення можуть каратися адміністративною відповідальністю, для цього потрібно звертатися до поліції, аби вони склали протокол про виявлені порушення. Або ж інший кандидат може звернутися до суду і заявити про порушення закону, тоді буде інша відповідальність.

Зображення Порошенка з Путіним на білбордах та газетах викликали обурення у соцмережі, зокрема екс-кандидат у президенти Анатолій Гриценко заявив, що «такою рекламою і газетами країну свідомо розколюють навпіл».

Він стверджує, що це «пряма й безпідставна образа на адресу 85% людей, які в першому турі віддали голоси за інших кандидатів».

За результатами першого етапу президентських виборів, у другому турі змагатимуться шоумен Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко. Перший лідирував з різницею у 14,29%. 

Поділитись: