УКРАЇНА

Порошенко домовився з Угорщиною про продовження діалогу міністрів щодо закону про освіту

13 липня, 2018 22:09
УКРАЇНА/Порошенко домовився з Угорщиною про продовження діалогу міністрів щодо закону про освіту
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко домовився з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном про продовження діалогу двох країн щодо мовної статті українського закону про освіту.

Президент України Петро Порошенко домовився з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном про продовження діалогу двох країн щодо мовної статті українського закону про освіту.

Про це президент Порошенко сказав в інтерв’ю журналістам, передає «112 Україна».

Порошенко говорив з представником Угорщини в межах саміту НАТО у Брюсселі.

«У нас є і має бути діалог з угорцями. Можу сказати, що на саміті НАТО я мав коротку зустріч з прем’єром Орбаном. Ми домовилися, що на рівні міністрів закордонних справ і міністрів освіти ми продовжимо діалог та імплементуємо рішення Венеціанської комісії. Але Україна буде захищати свої національні інтереси», — сказав президент.

Раніше Будапешт пом’якшив вимоги до України щодо закону про освіту.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто офіційно заявив, що Будапешт припинить ветувати зустріч лідерів НАТО за участі президента України Петра Порошенка.

Водночас Угорщина й надалі блокуватиме Комісію Україна-НАТО через те, що сторони так і не дійшли згоди щодо українського закону про освіту.

Раніше Україна та Угорщина проводили переговори щодо Закону про освіту в лютому 2018. Тоді вони також не дійшли спільної думки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні

Нагадаємо, 28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Венеційська комісія у висновках стосовно статті 7 у законі «Про загальну середню освіту» визначила, що ця стаття є рамковою і підлягає деталізації, а також потребує подовження перехідного терміну для впровадження.

ДИВІТЬСЯ: Що не так в освітньому законі — рекомендації Венеційської комісії.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.  Уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.

29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітнього закону.

Також 29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Пов`язані новини