Президент України Петро Порошенко звинуватив екс-міністра фінансів Олександра Данилюка в конфлікті інтересів, пов’язаному із націоналізацією ПриватБанку. Про це президент заявив в ефірі телеканалу ICTV.

«...Сьогодні він працює в штабі, де працюють люди Коломойського... Тому, пане Данилюк, зупиніться і вийдіть з цього штабу. Це я називаю конфліктом інтересів», — заявив Порошенко.

«Справа по ПриватБанку в Лондонському суді триває. На кону мільярди державних грошей — або ризик їх втратити, або можливість їх отримати. Коли людина, яка володіє всією ситуацією, працює на опонента, сторону, проти якої виступає держава, це — питання національної безпеки», — відзначив президент.

В той же час радник кандидата і президенти Володимира Зеленського Олександр Данилюк стверджує, що націоналізація ПриватБанку відбулася законно. Крім того, екс-міністр закинув президентові перешкоджання у захисті інтересів України у справі націоналізації.

«Всі рішення були прийняті прозоро. … Згадайте ситуацію, коли був позов до Лондонського суду (щодо націоналізації ПриватБанку, — ред.). Я вам (Порошенку — ред.) говорив, що мене дуже турбує ваша особиста позиція і позиція генерального прокурора Юрія Луценка, які насправді заважали мені, як міністру фінансів та керівництву ПриватБанку захищати інтереси держави в Лондонському суді… Це привело до того, що я на наступний день вимагав відставки Юрія Луценка, тому що ви мене дуже наполегливо просили поділитися всією інформацією щодо Лондонського суду з людиною, яка до цього зустрічалася з Ігорем Коломойським в Амстердамі. І я вважав, що це не є позиція президента України», — відзначив Данилюк.

«В мене багато питань до наших правоохоронних органів. В мене були дуже великі питання щодо того, чиї інтереси ви (Порошенко — ред.) захищали. Я захищав інтереси держави. … Націоналізація — це абсолютно окремий процес. Я як міністр фінансів і як член уряду, можу відповісти за ситуацію. Ми врятували банк від банкрутства. І я за це рішення буду нести відповідальність», — додав Данилюк.

Раніше екс-власник ПриватБанку Ігор Коломойський заявив, що його наразі не цікавить повернення банку у свою власність, однак він боротиметься у судах за повернення капіталу банку у розмірі 2 мільярдів доларів та отримання від держави «компенсації моральних збитків». Також олігарх заявляв, що його юристи працюють над тим, аби притягнути МВФ до відповідальності за участь у націоналізації ПриватБанку.

Раніше в інтерв’ю BBC Коломойський заявляв, що очікує отримати компенсацію від держави за націоналізацію ПриватБанку «у тому чи іншому вигляді» після закінчення президентських виборів.

Нагадаємо, що 27 лютого стало відомо, що колишні власники ПриватБанку, олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію банку. За словами колишнього міністра фінансів України Олександра Данилюка, навіть якщо суд винесе рішення на користь олігархів, механізму повернення ПриватБанку колишнім власникам наразі немає.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Поділитись: