ENRU

Найєм, Заліщук та Левченко вирушили до Порошенка для обговорення вимог протестувальників

0d16671f7c70150a5
Мустафа Найєм Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Народні депутати Мустафа Найєм, Світлана Заліщук та Юрій Левченко вирушили на зустріч з президентом Петро Порошенком, аби з'ясувати терміни подачі законопроекту про створення Антикорупційного суду та обговорити інші вимоги мітингувальників під Радою.

«Разом з народними депутатами Світланою Заліщук та Юрієм Левченко йдемо на зустріч з президентом», — повідомив Мустафа Найєм у Facebook.

Також він заявив, що депутати вимагатимуть звільнення затриманих ввечері протестувальників.

Крім того, депутат Найєм сказав Громадському, що не буде зустрічатись з главою держави віч-на-віч, коментуючи таким чином заяву Адміністрації президента, що Порошенко готовий особисто зустрітися лише з Мустафою Найємом.

«Пропозиція президента зустрітися з кимось одним — це маніпуляція. Це було так під час майдану. Ми йдемо до президента групою депутатів з вимогами, аби були звільнені усі затримані учасники мітингу, а також щоб були виконані всі вимоги цієї політичної акції», — сказав він.

Також Найєм зауважив, що решта народних депутатів, які хотіли зустрітися з главою держави, зараз змушені залишатися на Грушевського на випадок повторних сутичок

Раніше, одразу після сутичок під Радою близько 17:20, таку ж позицію висловив у коментарі кореспондентові Громадського депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв. «Ми хотіли піти на Банкову до президента і запропонувати йому, щоб ми відкликали свій законопроект про утворення Антикорупційного суду, а він вніс свій. Але зараз, я думаю, мені варто залишитись тут», — сказав він.

Станом на ранок 18 жовтня під парламентом триває акція протесту. На місці перебувало близько 200 людей, частина з яких залишились там із вечора.

Під стінами Верховної Ради 17 жовтня відбулась масова акція на підтримку «Великої політичної реформи». Жодної з вимог Рада протягом того дня не виконала. Тому організатори оголосили про продовження акції 19 жовтня, а під парламентом розбили наметове містечко. 

Про головні події акції протесту зранку і до вечора 17 жовтня читайте в онлайн-публікації: Протести у центрі Києва: сутички з поліцією і наметове містечко під Радою. 

Увечері 17 жовтня, близько 22:00, під будівлею Ради стались нові сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Згодом ситуація заспокоїлась. Глава Нацполіції Сергій Князєв підтвердив, що правоохоронці не планують зносити намети протестувальників.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram