Президент Петро Порошенко заявив, що не виключає, що надання автокефалії українській церкві разом з Вселенським патріархом Варфоломієм підтвердять і інші патріархи, зокрема, глава РПЦ Кирило.

Президент Петро Порошенко заявив, що не виключає, що надання автокефалії українській церкві разом з Вселенським патріархом Варфоломієм підтвердять і інші патріархи, зокрема, глава РПЦ Кирило.

Про це Порошенко повідомив в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV ввечері 23 квітня.

«Ідеальним сценарієм для мене був би той факт, щоб разом з патріархом Константинопольським Варфоломієм підтвердили цей Томос, цю автокефалію і всі православні церкви, включаючи і російського патріарха», — сказав Порошенко.

Президент висловив думку, що це «єдиний спосіб хоч якось відмитися від того гніву і тих гріхів, які здійснені на території України військовими РФ».

«Чи вірю я що це можливо? Господь творить чудеса, я не виключаю і цього», — наголосив президент.

Глава держави також заявив, що «Вето на рішення Вселенського патріарха не існує».  «Він не дозволу запитує у Кирила, а проводить консультації з цього приводу», — підкреслив Порошенко.

Президент нагадав, що парламент не вперше звернувся до його  патріарха Варфоломея із закликом про надання автокефалії. «У попередніх ситуаціях ми не отримали жодної відповіді на звернення, ніколи», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Київський проти Московського: бути чи не бути українській незалежній церкві

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав процедури для об'єднання української церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: