Президент Петро Порошенко попросив депутатів Верховної Ради невідкладно розглянути проект про зміни до Конституції щодо інтеграції у ЄС і НАТО.

«Конституційний Суд відкрив зелене світло на внесення змін до української Конституції щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. Упевнений, рух України в ЄС і НАТО – незворотній. Прошу парламент розглянути це питання невідкладно», — заявив президент.

Зі свого боку голова Ради Андрій Парубій доручив Комітету з питань правової політики в обідню перерву 22 листопада підготувати рішення по цьому законопроекту президента, аби депутати могли його погодити у першому читанні.

22 листопада Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО.

3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз. 5 вересня Комітет парламенту підтримав пропозицію закріпити в Конституції євроатлантичну інтеграцію.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».


Поділитись: