Президент України Петро Порошенко ввечері 6 вересня проведе неформальну зустріч з фракцією Блок Петра Порошенка.

Президент України Петро Порошенко ввечері 6 вересня проведе неформальну зустріч з фракцією Блок Петра Порошенка. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Порошенко покликав своїх парламентських соратників до ресторану. 

«Природно, що на зустрічі будуть обговорюватись всі актуальні питання, які на сьогодні є в суспільстві. Зокрема й ситуація з вашою колегою (головною редакторкою програми «Схеми» «Радіо Свобода» Наталію Седлецькою — ред.). Будуть депутати, президент, не знаю, правда, чи запрошені керівники правоохоронних органів», — сказав журналісту Громадського член фракції Валерій Карпунцов.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

У ГПУ заявили, що журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ.

Також журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Медіа-юристка Людмила Панкратова розповіла в ефірі Громадського, що ухвала суду про доступ до даних з телефону журналістки Седлецької не підлягає оскарженню. Також вона заявила, що Седлецька не знала про подачу клопотання про отримання доступу до її даних.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Поділитись: