УКРАЇНА

Журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ — ГПУ

5 вересня, 2018 21:42
УКРАЇНА/Журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура України отримала дозвіл на дослідження даних не лише журналістки та головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької, а й ще кількох громадян.

Генеральна прокуратура України отримала дозвіл на дослідження даних не лише журналістки та головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької, а й ще кількох громадян.

Про це у програмі «Нині вже» на Громадському повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

«Йдеться про дослідження місць, тобто геолокацій абонентів, часу і дати, коли це відбувалося. Печерським райсудом Києва було дано дозвіл на дослідження таких даних стосовно кількох громадян України, зокрема і Наталки Седлецької. Вона є можливим свідком, як і інші громадяни, стосовно яких було надано такий доступ до цих даних. Седлецька — не єдина у провадженні. Стосовно інших теж є вимоги. Хто ці люди — я не уповноважений казати», — розповів Лисенко.

Відомо, що це рішення суду пов’язане зі справою про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артемом Ситником. Відомо, що свідками у цьому провадженні є загалом 17 журналістів, серед них Седлецька.

За словами речника ГПУ, не йдеться про тексти СМС чи прослуховування — «дозвіл на це не давався і такі дії не вчиняються». 

«Казати, що хтось когось прослуховував, втручався в особисте життя або професійну діяльність — недоречно», — додав він.

«Доступ до даних надано, але він не включає можливості перегляду контексту СМС чи ММС. Йдеться лише про місцеперебування абонента, який або розпочинав розмови, або ж відправляв повідомлення. Якщо уявити географічну карту, то можна уявити, що ми розставимо прапорці, звідки відбувався сигнал.

На запитання журналіста, чи отримали слідчі вже доступ до таких даних і чи ведеться уже робота, Лисенко відповів: 

«Так, після того, як рішення судом було ухвалено, слідчі отримали доступ до таких матеріалів».

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

Пізніше журналістка журналу «Новое время» Крістіна Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини