Президент Петро Порошенко заявляє, що Константинополь може надати Томос про автокефалію православної української церкви раніше, ніж це очікується.

Президент Петро Порошенко заявляє, що Константинополь може надати Томос про автокефалію православної української церкви раніше, ніж це очікується.

Про це президент Порошенко заявив в ефірі житомирського телеканалу «СК1» 8 вересня.

«Я молю бога і сподіваюся на милість божу, що ще одним фактором єднання країни буде Єдина помісна православна українська Церква, Томос, який ми дуже чекаємо від Вселенського Патріарха», — сказав Порошенко.

Президент зазначив, що «Україна повертається до своєї Матері-Церкви» — до Вселенського константинопольського Патріархату.

«Ми не перетворюємо ні одну з церков в Українську Помісну. Ми створюємо, а точніше відновлюємо через 300 років Українську помісну православну церкву, тому що це є одним з основних атрибутів незалежної держави», — заявив президент.

«Якщо ми будемо молитися і боротися, то Томос і Єдина православна помісна церква в Україні будуть раніше, ніж будь-хто очікує», — додав Порошенко.

При цьому він наголосив: «Як і у випадку з НАТО і Європейським Союзом ми не будемо питати дозволу ні у Путіна, ні у Кирила, як нам молитися, в які храми ходити, куди нам рухатися і як нам жити. Ми і без них розберемося».

7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile